Tozkoparan İskender ile Okçular Tekkesi – Mehtap Şenkaya

Hayal Eden Tüm Kemankeşler İçin
“Sen ok ve yayı bir gün bırakırsan, onlar seni on gün bırakır evlat.” Şeyh Hamdullah
Küçük İskender, o kadar mutluydu ki yerinde duramıyordu. Bir ara koşmaya başladı. Koşarken önüne bakmadığı için Şeyh’e çarptı. Meydan Şeyh’i bana sordu:
-İskender, bu çocuk kimdir?

-Allah nasip ederse kepaze talimine başlayacak şeyhim, dedim. Ben de sizinle tanıştırmak istiyordum. Küçük İskender bak, benim hocam, Şeyh Hattat Hamdullah’tır.
Küçük İskender, sanki biliyormuşçasına ben demeden gidip şeyhimin elini öptü. Meydan Şeyhi, ona gülümseyerek bakıp, başını okşayarak “Hoş geldin, safa geldin evlat” dedikten sonra bana dönerek:
-Maşallah, demek adaşsınız. İskender, adaşına Okçular Tekkesi’nin kurallarından bahsetmedin mi? dedi.
-Yeni geldik şeyhim, biraz anlatmaya başlamıştım. Hepsini burada yaşayıp, öğrenir inşallah, dedim.
-O vakit size hayırlı talimler, selametle…

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Eseri satın almak için tıklayınız: Kitapyurdu | İdefix

İç Sayfalara Gözat

Yazar Hakkında

Çocuk gelişimi uzmanı ve aile danışmanıdır. İstanbul’da yaşamaktadır. Birden fazla yayınevinde yayımlanmış çocuk kitapları vardır. Çocukları ve kitapları seven yazarımız hikaye yazmaya devam etmektedir. Kültürel miras ve kültür bilincinin önemine inanan yazarımız, zaman tünelinden geçerek okumanızı istediği bu hikayeyi severek araştırdı. Ayrıca öğretmenlere ve çocuklara “Masallarla Tarih Atölyesi” yapmaktadır. “Masalların Eşiğinde, Medeniyetin Beşiğini Keşfediyorum” adlı projesi ile 2017 yılı geleceğin eğitimcisi ödülüne layık görülerek birinci oldu.