Benim Adım Tozkoparan İskender – Mehtap Şenkaya

Hayal Eden Tüm Kemankeşler İçin
Ok, tabiilik ve esaretin, yay ise metbûluk ve üstünlüğün göstergesidir. Göktürk Devleti
“Cuma gününün verdiği mutluluk olsa gerek içimizde bambaşka bir huzur vardı. Taşı kaldırmak imkansız görünürken kalabalıktaki ses tekrar yükselmişti. Herkes sessizce geri çekilmiş, nefesini tutarak bana bakıyorlardı. O anda hiç düşünmeden, içimdeki sonsuz bir cesaretle, taşın halkasına yapıştığım gibi taşı üç defa göğsüme kadar çıkarıp yere vurdum. Gözüm kimseyi görmüyordu.

Kulağımdaki sela sesi, kalbime kadar inmiş, bana müthiş bir güç vermişti. Karşımdan bana doğru gelen padişahı görünce kalbim sanki yerinden fırlayacak gibi hızla çarpmaya başladı. Padişah gür bir sesle:
-Kimsin sen yiğidim?
O an nutkum tutuldu. Kekeleyerek:
-Ben been, Acemi oğlanlar ocağında bakraç oğlanıyım hünkârım. Adım İskender.”
Oku bana doğru uzattılar. Bu bir davetti. Hayaliniz menzilde yapılan atışlarsa… Sırra yolculuk başlasın…

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Eseri satın almak için tıklayınız: Kitapyurdu | İdefix

İç Sayfalara Gözat

Yazar Hakkında

Çocuk gelişimi uzmanı ve aile danışmanıdır. İstanbul’da yaşamaktadır. Birden fazla yayınevinde yayımlanmış çocuk kitapları vardır. Çocukları ve kitapları seven yazarımız hikaye yazmaya devam etmektedir. Kültürel miras ve kültür bilincinin önemine inanan yazarımız, zaman tünelinden geçerek okumanızı istediği bu hikayeyi severek araştırdı. Ayrıca öğretmenlere ve çocuklara “Masallarla Tarih Atölyesi” yapmaktadır. “Masalların Eşiğinde, Medeniyetin Beşiğini Keşfediyorum” adlı projesi ile 2017 yılı geleceğin eğitimcisi ödülüne layık görülerek birinci oldu.